Cuma , Temmuz 19 2024
Home / Hakkımda

Hakkımda

Bloglarımda, yazılarımda, konuşmalarımda hep alışıla gelmişten farklıdır uslubum. Ne bir blog yazabilirim klişelere uygun ne de kendimi anlatabilirim. O yüzden ben yine bildiğim gibi anlatmaya çalışayım.

Betül Zer kimdir denildiğinde veyahut nasıl tanımlarsınız denildiğinde çok değişik betimlemelerde bulunan arkadaşlarım olmuştur her zaman. En çok güldüğüm ve özdeşletiğim ise sanırım ” İsviçre Çakısı Gibisin ! “ sözüydü :) Laf aramızda bir insan ancak bu kadar kısaca özetlenebilirdi.

Ben de burada kısaca Betül Zer kimdir, ne yapar, ne eder sorularına cevap vermeye çalışayım.

İş Hayatı

Gururla söylemem lazım; Saat Ustasıyım. Daha spesifik şekilde; Bayan (Hanım) Saat Ustasıyım. Çok yönlü biri olmama rağmen hayatım daha çok saatlerle haşır neşir şekilde geçiyor. Saat tamirinin insana katacağı bir çok meziyet olabilir, insan ise hangileri alacağını kendi belirler. Ben saat tamirciliğinin sabrını, azmini, başarı hissiyatını seçiyorum. Hem kendime, hem de işime… İşime diyorum çünkü yapmaya çalıştığım şey klasik saat sök tak işlerinden daha da öte. Bunları ise Saathane.com isimli web sitemde paylaşıyorum sizlerle.

Saati tamir etmenin yanı sıra saathane.com.tr isimli sitemde de yeni ve sıfır saatlerin satışını yapıyorum.

Her iki web sitesinde de çok yoğun alın terim vardır. Girişimcilik adına öğrenilmesi gereken ilk şey; belirli bir miktar paraya sahip olup atıldığınız işte girişimci olamazsınız. Girişimcinin tanımı bana göre sıfırlardan hatta eksilerden başlamaktır iş hayatına. Çoğu zaman herşeyi bilmek, yapmak ve yönetmek zorunda kalırsınız. Hele ki artılara çıkarken. İşte bu Saathane.com ve Saathane.com.tr sitelerinde de böyle emekler var. Öyle ki kendi kişisel bloguma zaman ayırmaya başlamam yıllarımı aldı. Bu yazıyı yazarken gördüm ki bir önceki Hakkında yazısını Ekim 2011 yılında yayınlamışım. Şimdi ise Ağustos 2017. Aradan geçen yıllar neler aldı neler getirdi ben yazacağım hep beraber okuyacağız.

Eğitim Hayatı

Mezuniyet denilince bir an duraksarım. Yok yok nedeni okuyamamam falan değil. Fazla okumam :)

Ağustos 2017 itibariyle dördüncü üniversiteyi de geri de bırakmış, beşinciye göz kırpan bir kardeşiniz var. Ya hu ne vardı da bu kadar okudun? Herkes sorar ben de cevaplarım. Ben bir yere kapak atayım diye okumadım hiç bir zaman. Bilgi benim için hep ön plandaydı. Okullar, kurslar, eğitimler… İnsan okumayı ve bilgi edinmeyi sevince duramıyor bir zaman sonra :) Ama gel gelelim öyle zamanlar oldu ki eğitimini aldığım her bir husus girişimcilik hayatım boyunca önümdeki engelleri aşmama yardımcı oldu. Her engelde birilerinin bilgi vermesini veyahut el atmasını bekleseydim sanırım erkenden havlu atanlardan biri de ben olacaktım.

Siz siz olun, okuyun, araştırın, öğrenin ve kendinizi geliştirin. Aklınızın çalışması yetmeyecek, elinizin de çalışması gerekecek. An gelecek tadilat işlerini de yapmak zorunda kalacaksınız. Çünkü girişimci insanın zamanı az, işi çoktur. Bekleyemez, devam etmek zorundadır. Ve en önemlisi bu dediğimin kadını erkeği yoktur.

Mezuniyetlere gelince;

  • İşletme – 2013
  • Bilgisayar Programcılığı – 2018
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği – 2011
  • Peyzaj ve Süs Bitkileri – 2013
  • Anadolu İmam-Hatip Lisesi

Kursları ve eğitimleri de yazmaya niyetlendim ama sayfa uzamasın diye şimdilik vazgeçtim :)

Ne Yapıyorum? Neden Yapıyorum?

Bilgiyi ve girişimciliği sevdiğim kadar anlatmayı ve etkilerini görmeyi de seviyorum. Bu yüzden hem saathane.com hem de betulzer.com sitelerinde tecrübe ve bilgi paylaşımları yapıyorum.

Saatleri, bilişimi ve girişimciliği seviyorum ve her zaman geliştirmeye ve anlatmaya çalışıyorum. E-ticaret, Bilgisayar, internet ve sosyal medya üzerine de eğitimler veriyorum. Kim bilir belki bir gün bir eğitimle sizinle de tanışırız :)

Şimdilik hoşçakalın…

 

Selam ve saygılarımla…

Betül ZER