Pazar , Haziran 23 2024
Home / Android / S Voice Özelliğini Kapatmak Devre Dışı Bırakmak

S Voice Özelliğini Kapatmak Devre Dışı Bırakmak

Samsung kullanıcılarının belki büyük bölümü bu kısayolu pek sevmiyor. Çünkü anasayfaya dönerken kullandığımız tuşa çift tıklama olarak atanmış bir özellik. Ve kendi komutları ingilizce. Yani tanımlamalar yapmak gerekiyor yeniden. Uğraşılsa belki çok yararlı bir özellik ama şahsen benim pek ilgimi çekmiyor. Bazı bankalarda kullanılan ses ile komut özelliğine ifrit olduğum için bu özellik de bana itici geliyor.

Herneyse… Çoğu kullanıcı gibi ben de kısayoldan direk açılmasına sinir olduğum için kapatmayı seçtim. Çünkü acil bir işte ana ekrana dönerken zırt pırt bu özelliğin açılması insanı çileden çıkarıyor.

S Voice Özelliğini Kapatma

Ana ekrana geçtiğimiz tuş üzerindeki kısayolu kaldırmak için şu yöntemi kullanacağız:

Çift basarak S Voice programını açıyoruz. Sonra sol alt tuştan Settings‘e giriyoruz. Burada karşımıza Open via Home Key seçeneği çıkıyor. Karşısındai Tik işaretini kaldırıyoruz. Kaydedip çıkıyoruz. İşlem bu kadar.

Artık olur olmaz zamanlarda karşımıza çıkmayacak :)

 

About admin

  • tarik

    Ayni sorun galaxy grand neo da vardi.ben soyle yaptim.ayarlar tikla cihazi sekmenti ve en ustteki ekrani kilitle butonu tikla.en altta yardim metni ile kilit ekraninda uyan kutucuklarinin isaretlerini kaldir.ben boyle yaptim bidaha karsoma cokmadi S VOIVE